To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Compressor Style | self-contained |
|---|---|
| Design | reach-in, undercounter |
| Door Type | solid hinged door |
| Features | adjustable shelves |
| Handle | with recessed handle |
| Horsepower | 3/8 HP |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Doors | 2 doors |
| Number of Sections | two-section |
| Number of Shelves | 2 shelves |
| Product Type | refrigerator |
| Refrigerant Type | R134A |
| Safety and Compliance | cULus, UL |
| Temperature Control | digital temperature display, electronic thermostat |
| Vendor Name | Maxx Cold |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 845035004193 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 0 cm |
| Item Height | 0 cm |
| Item Depth | 0 cm |
| Item Weight | 348 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerator, Undercounter, Reach-In |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









