To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Features | insulated |
|---|---|
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | range |
| Shape | round |
| Voltage | 208V |
| Wattage | 2.6 KW |
| Width | 36" |
| Vendor Name | Imperial Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92879 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 cm |
| Item Height | 56.5 cm |
| Item Depth | 30.5 cm |
| Item Weight | 661 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Convection Oven, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









