To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 24.3 lbs ice storage capacity |
|---|---|
| Compressor Style | self-contained |
| Cooling | air-cooled |
| Ice Type | nugget style |
| Material | 304 stainless steel |
| Output | 91 lbs |
| Product Type | undercounter ice machine |
| Refrigerant Type | R-134a |
| Safety and Compliance | CE, cETLus, ETL-Sanitation |
| Voltage | 115v |
| Vendor Name | Icetro |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 14.9 cm |
| Item Height | 34 cm |
| Item Depth | 21.9 cm |
| Item Weight | 112 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Undercounter, Nugget |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









