To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 75 lbs |
|---|---|
| Color | black |
| Compressor Style | self-contained |
| Ice Type | full dice ice cubes |
| Material | stainless steel |
| Output | 152 lbs/24 hours |
| Product Type | ice machine |
| Vendor Name | Maxx Ice |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 845035023194 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 cm |
| Item Height | 38.8 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Item Weight | 139 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Maker with Bin |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









