To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | (2) full size sheet pan |
|---|---|
| Compressor Style | remote refrigeration |
| Control Type | electronic |
| Design | drop-in |
| Features | Made in USA |
| Height | 8.63" |
| Length | 54-15/16" |
| Product Type | frost top |
| Refrigerant Type | R-404A |
| Temperature Control | adjustable temperature |
| Width | 54.94 |
| Vendor Name | Hatco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 54235 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 54.94 cm |
| Item Height | 8.63 cm |
| Item Length | 54.94 |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Frost Tops |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









