To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 33-1/2"W x 29"D x 72"H |
|---|---|
| Capacity | 7 basket |
| Depth | 29" |
| Design | stationary |
| Features | Made in USA |
| Height | 72" |
| Material | aluminum |
| Product Type | racks |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 33-1/2" |
| Vendor Name | Channel Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 33.5 cm |
| Item Height | 72 cm |
| Item Depth | 29 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Produce Crisping Rack |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









