To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 19-1/4"W x 30"D x 12"H |
|---|---|
| Capacity | 19 gallon |
| Color | white |
| Depth | 30 |
| Height | 12" |
| Material | polyethylene |
| Product Type | lug |
| Safety and Compliance | NSF |
| Size | jumbo |
| Width | 19-1/4" |
| Vendor Name | Channel Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 19.25 cm |
| Item Height | 12 cm |
| Item Depth | 30 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Lug |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









