To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 54"W x 24"D x 64"H |
|---|---|
| Capacity | 2500 lbs. capacity |
| Depth | 24" |
| Features | Made in USA |
| Height | 64" |
| Material | aluminum |
| Number of Shelves | 4 shelves |
| Product Type | shelving units |
| Safety and Compliance | NSF |
| Style | channel |
| Width | 54" |
| Vendor Name | Channel Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 54 cm |
| Item Height | 64 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Shelving Unit, Channel |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









