To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 24"W x 48"L x 75"H |
|---|---|
| Capacity | 750 lbs. max capacity |
| Color | gray |
| Design | mobile |
| Height | 75" |
| Length | 48" |
| Material | polypropylene, steel |
| Number of Tiers | 4-tier |
| Product Type | camshelves |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 24" |
| Vendor Name | Cambro |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 91789 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 24 cm |
| Item Height | 75 cm |
| Item Length | 48 |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Shelving Unit, Plastic with Poly Exterior Steel Posts |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









