To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Compressor Style | self-contained |
|---|---|
| Design | undercounter |
| Door Type | self-closing door |
| Handle | recessed handle |
| Material | abs, stainless steel |
| Number of Doors | 1 door |
| Product Type | undercounter refrigerator |
| Refrigerant Type | R600a |
| Temperature Control | digital temperature display, electronic thermostat |
| Vendor Name | Arctic Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 0 cm |
| Item Height | 0 cm |
| Item Depth | 0 cm |
| Item Weight | 185 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | 1 DOOR Undercounter REFRIG |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









