To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 27-5/8"W x 23-3/16"D |
|---|---|
| Capacity | (2) 12" x 20" full-size pan |
| Depth | 23-3/16", 6-3/8", 6" |
| Design | drop-in |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | hot food well unit |
| Safety and Compliance | CE, cULus, UL EPH Classified |
| Temperature Control | adjustable thermostatic control |
| Width | 27-5/8" |
| Vendor Name | Alto-Shaam |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 530520450 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 27.62 cm |
| Item Depth | 23.19 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Hot Food Well Unit, Drop-In, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









