To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 6.7 Amps |
|---|---|
| Compressor Style | self-contained |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Horsepower | 1/3 HP |
| Number of Drawers | 2 drawers |
| Number of Sections | one-section |
| Product Type | base |
| Voltage | 115v |
| Vendor Name | Wolf |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 cm |
| Item Height | 26 cm |
| Item Depth | 34 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment Stand, Refrigerated Base |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









