To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 7-15/16 x 1-1/4 |
|---|---|
| Blade Material | stainless steel |
| Color | white |
| Durability and Resistance | dishwasher safe, slip resistant |
| Handle | white polypropylene handle |
| Material | polypropylene, stainless steel |
| Product Type | spatula |
| Safety and Compliance | NSF |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 144 |
| Packed By | 144 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642039729 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 12.2 cm |
| Item Height | 21.06 cm |
| Item Depth | 11.81 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 0.21 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Spatula, Baker's |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









