To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 8-1/4 x 2-7/8 |
|---|---|
| Blade Style | perforated blade |
| Design | perforated |
| Durability and Resistance | dishwasher safe |
| Handle | wood handle |
| Material | stainless steel |
| Product Type | turner |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 48 |
| Packed By | 48 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 812944008666 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 8.66 cm |
| Item Height | 10.24 cm |
| Item Depth | 15.16 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 0.46 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Turner, Perforated, Stainless Steel |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









