To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 12 quart |
|---|---|
| Diameter | 11" dia |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Handle | welded handles |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Product Type | stock pot |
| Safety and Compliance | NSF |
| Shape | round |
| Thickness | tri-ply |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 4 |
| Packed By | 4 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642000026 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 14.96 cm |
| Item Height | 7.31 cm |
| Item Depth | 25.2 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 6.75 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Stock Pot |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









