To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 7 quart |
|---|---|
| Diameter | 9.5" dia |
| Durability and Resistance | induction safe |
| Handle | helper handle |
| Material | stainless steel |
| Product Type | sauce pan |
| Safety and Compliance | NSF |
| Shape | round |
| Thickness | tri-ply |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 2 |
| Packed By | 2 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169132143 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 11.42 cm |
| Item Height | 15.35 cm |
| Item Depth | 20.28 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 5.64 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Sauce Pan |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









