To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 1 quart, 2 Quart, 5 quart |
|---|---|
| Handle | riveted handles |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Product Type | cookware set |
| Safety and Compliance | NSF |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 2 |
| Packed By | 2 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169123806 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 14.37 cm |
| Item Height | 14.76 cm |
| Item Depth | 23.23 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 17.64 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Pot Pan Set |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









