To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Color | red |
|---|---|
| Durability and Resistance | dishwasher safe, heat resistant |
| Features | with handle |
| Material | silicone, stainless steel |
| Product Type | basting brush |
| Safety and Compliance | BPA free |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 144 |
| Packed By | 144 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169134222 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1.38 cm |
| Item Height | 0.75 cm |
| Item Depth | 14.96 cm |
| Item Length | 11 |
| Item Weight | 0.22 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Brush, Basting |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









