To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Color | white |
|---|---|
| Material | polypropylene |
| Product Type | dough pan cover |
| Safety and Compliance | BPA free, NSF |
| Shape | rectangular |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642058300 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18 cm |
| Item Height | 1.62 cm |
| Item Depth | 26.38 cm |
| Item Length | 25.62 |
| Item Weight | 2.6 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dough Proofing Retarding Pans / Boxes |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









