To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 12 Amps |
|---|---|
| Capacity | accommodates 12" dia. platter |
| Control Type | touch control |
| Material | stainless steel |
| Product Type | microwave |
| Safety and Compliance | cULus, ETL-Sanitation |
| Wattage | 1000 Watts, 1450 Watts |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642052995 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 0 cm |
| Item Height | 12.2 cm |
| Item Depth | 0 cm |
| Item Length | 20.1 |
| Item Weight | 35.71 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Microwave Oven |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









