To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 7.2 Amps |
|---|---|
| Area | 17-35W x 18-110D x 30-910H |
| Capacity | (4) 14" dia. pizzas |
| Depth | 18-1/10" |
| Design | countertop |
| Door Type | hinged doors, single doors |
| Height | 30-9/10" |
| Product Type | merchandiser |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Temperature Control | adjustable temperature |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 786 Watts |
| Width | 17-3/5" |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642004079 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 17.6 cm |
| Item Height | 30.9 cm |
| Item Depth | 18.1 cm |
| Item Weight | 48.5 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Display Case, Hot Food, Countertop |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









