To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Handle | hollow handle |
|---|---|
| Material | fine mesh |
| Product Type | bouillon strainer |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 6 |
| Packed By | 6 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169109787 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 15.75 cm |
| Item Height | 11.02 cm |
| Item Depth | 20.87 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 2.02 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Strainer, China Cap / Chinois / Bouillon |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









