To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 14 x 7 |
|---|---|
| Capacity | 20 quart |
| Durability and Resistance | heat resistant |
| Handle | heat resistant handles |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Product Type | pasta cooker |
| Thickness | 0.7mm, 3.5mm |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642000583 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 17.88 cm |
| Item Height | 7 cm |
| Item Depth | 0 cm |
| Item Length | 14.5 |
| Item Weight | 11.11 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Pasta Pot |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









