To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 15 amps |
|---|---|
| Area | 23"W x 10"H x 18"D |
| Depth | 18" |
| Design | countertop |
| Door Type | glass door |
| Durability and Resistance | medium-duty |
| Height | 10", 3.5" |
| Material | ceramic |
| Number of Decks | single-deck |
| Product Type | pizza oven |
| Safety and Compliance | cULus, NSF |
| Timer Included | timer |
| Wattage | 1800 watts |
| Width | 23" |
| Vendor Name | Waring |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 040072083419 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 23 cm |
| Item Height | 10 cm |
| Item Depth | 18 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Pizza Oven |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









