To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 10"W x 14"D x 7-3/8"H |
|---|---|
| Capacity | 1/4 pan |
| Color | clear |
| Depth | 14" |
| Door Type | acrylic doors |
| Features | non-stick |
| Height | 7-3/8" |
| Material | acrylic |
| Number of Doors | 2 doors |
| Product Type | display case |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 10" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080670492 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 10 cm |
| Item Height | 7.38 cm |
| Item Depth | 14 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Display Case, Non-Refrigerated Countertop |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









