To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 46"W x 39-1/2"D x 35"H |
|---|---|
| Color | clear |
| Depth | 39-1/2" |
| Height | 35 |
| Material | acrylic |
| Product Type | cold food serving counter |
| Safety and Compliance | NSF, UL |
| Voltage | 120v |
| Width | 46" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419813278 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 46 cm |
| Item Height | 35 cm |
| Item Depth | 39.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Serving Counter, Cold Food |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









