To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 23.5 amps |
|---|---|
| Design | countertop |
| Features | adjustable legs, Made in USA |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Decks | single-deck |
| Power Type | electric |
| Product Type | conveyor pizza oven |
| Safety and Compliance | cULus, NSF |
| Speeds | variable speed |
| Temperature Control | thermostatic control |
| Voltage | 240V |
| Wattage | 5.6 kW |
| Width | 14", 68 |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080718200 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Oven, Electric, Conveyor |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









