To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 13-1/2"L x 8"W x 22-3/4"D |
|---|---|
| Color | black |
| Depth | 22-3/4" |
| Features | Made in USA |
| Length | 13-1/2" |
| Product Type | refuse bin |
| Width | 8" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 6 |
| Packed By | 6 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419471737 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 6 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 8 cm |
| Item Depth | 22.75 cm |
| Item Length | 13.5 |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Trash Receptacle, for Bus Cart |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









