To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 20.625"W x 10.25"H |
|---|---|
| Capacity | 36 gallon |
| Color | oak |
| Door Type | push door |
| Height | 10.25" |
| Material | melamine, plastic, wood |
| Product Type | trash receptacle |
| Size | large |
| Thickness | .6875" |
| Width | 20.625" |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 847254021913 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 20.62 cm |
| Item Height | 10.25 cm |
| Item Depth | 46 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Trash Receptacles |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









