To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 8-1/4"L x 2-7/8"W |
|---|---|
| Color | white |
| Durability and Resistance | heat resistant, heavy-duty |
| Handle | ergonomic handle, nylon handle |
| Length | 16-1/2" |
| Material | nylon, stainless steel |
| Product Type | turner |
| Style | solid |
| Width | 2-7/8" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419694488 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 2.88 cm |
| Item Length | 8.25 |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Turner, Solid, Stainless Steel |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









