To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Product Type | ventless hood |
|---|---|
| Voltage | 208-240V |
| Wattage | 0.1 kW |
| Vendor Name | Unox |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28037 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 50.39 cm |
| Item Height | 16.54 cm |
| Item Depth | 38.98 cm |
| Item Weight | 108.03 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ventless Exhaust System |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









