To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 29 1/2" x 37 5/8" x 9 7/16" |
|---|---|
| Product Type | ventless hood |
| Voltage | 208-240V |
| Wattage | 0.1 kW |
| Vendor Name | Unox |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28037 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 44.09 cm |
| Item Height | 17.72 cm |
| Item Depth | 38.19 cm |
| Item Weight | 84.66 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ventless Exhaust System |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









