To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | (10) 1/1 GN pan, (10) 12"x20" hotel size pan capacity |
|---|---|
| Door Type | glass door |
| Features | programmable |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | combi oven |
| Safety and Compliance | ENERGY STAR, NSF |
| Voltage | 208-240V |
| Wattage | 11.6-15.5 kW |
| Vendor Name | Unox |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28037 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 37.8 cm |
| Item Height | 46.46 cm |
| Item Depth | 34.25 cm |
| Item Weight | 249.12 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Combi Oven, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









