To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 10.0 Amps |
|---|---|
| Color | white |
| Compressor Style | self-contained |
| Design | curved glass front |
| Door Type | glass doors, sliding doors |
| Features | Made in USA |
| Horsepower | 1/4 HP |
| Material | powder coated, pvc, stainless steel |
| Number of Doors | 2 doors |
| Number of Shelves | 6 shelves |
| Number of Tiers | 3-tiers |
| Product Type | display cases |
| Refrigerant Type | hydrocarbon, R290 |
| Refrigeration | non-refrigerated, refrigerated |
| Safety and Compliance | CE, cULus, UL, UL EPH Classified |
| Voltage | 115v |
| Width | 77-1/4" |
| Vendor Name | True Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 63366 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 77.25 cm |
| Item Weight | 795 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Display Case, Refrigerated/Non-Refrig |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









