To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | (2) 12" x 20" x 6" deep pan capacity |
|---|---|
| Compressor Style | self-contained |
| Control Type | microprocessor control |
| Depth | 6" |
| Horsepower | 1/3 HP |
| Length | 36" |
| Material | stainless steel |
| Number of Drawers | 2 drawers |
| Product Type | equipment stand |
| Refrigeration | refrigerated |
| Safety and Compliance | cULus, NSF |
| Vendor Name | Traulsen |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Depth | 6 cm |
| Item Length | 36 |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment Stand, Refrigerated Base |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









