To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 8 amps |
|---|---|
| Compressor Style | self-contained |
| Handle | pull handles |
| Horsepower | 1/4 HP |
| Legs | stainless steel legs |
| Material | stainless steel |
| Number of Drawers | 2 drawers |
| Product Type | refrigerator base |
| Safety and Compliance | NSF, UL |
| Voltage | 120v |
| Vendor Name | Southbend |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 27526 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 32 cm |
| Item Height | 26 cm |
| Item Depth | 32.5 cm |
| Item Weight | 340 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment Stand, Refrigerated Base |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









