To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 25" W x 23-1/2" D x 35-1/2" H |
|---|---|
| Capacity | 20 quart |
| Depth | 23-1/2" |
| Design | floor model |
| Height | 35-1/2" |
| Horsepower | 1-1/2 HP |
| Material | cast iron, stainless steel |
| Product Type | planetary mixer |
| Safety and Compliance | cETLus |
| Speeds | 3-speed |
| Timer Included | timer |
| Width | 25" |
| Vendor Name | Serv-Ware |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28504 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 25 cm |
| Item Height | 35.5 cm |
| Item Depth | 23.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Mixer, Planetary |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









