To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 16 amps |
|---|---|
| Control Type | digital control |
| Design | stationary |
| Features | programmable |
| Horsepower | 4 HP |
| Material | cast iron, enamel coated, stainless steel |
| Product Type | spiral mixer |
| Speeds | 2 speeds |
| Vendor Name | Doyon |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 49858 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18.88 cm |
| Item Height | 42.25 cm |
| Item Depth | 32.75 cm |
| Item Weight | 520 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Mixer, Spiral Dough |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









