To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 60W x 30D x 24H |
|---|---|
| Depth | 30 |
| Design | open base |
| Features | adjustable undershelf |
| Height | 24" |
| Legs | galvanized |
| Material | plastic, stainless steel |
| Product Type | equipment stand |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 60" |
| Vendor Name | John Boos |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 662969052027 |
| Shipping Origin | 624012899 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60 cm |
| Item Height | 24 cm |
| Item Depth | 30 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment Stand, for Countertop Cooking |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









