To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 82-7/10"W x 13-3/5"D x 11"H |
|---|---|
| Compressor Style | self-contained |
| Depth | 13-3/5" |
| Design | countertop, glass front |
| Door Type | glass doors, sliding doors |
| Features | LED lighting |
| Height | 11" |
| Material | glass, stainless steel |
| Number of Doors | 4 doors |
| Product Type | display case |
| Refrigeration | refrigerated |
| Safety and Compliance | cULus, NSF |
| Width | 82-7/10" |
| Vendor Name | Hoshizaki |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 82.7 cm |
| Item Height | 11 cm |
| Item Depth | 13.6 cm |
| Item Weight | 157 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Display Case, Refrigerated Sushi |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









