To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 100 cups, 12 oz., 3.9 gallon |
|---|---|
| Features | insulated, with base, with lid |
| Handle | cool touch handle |
| Material | aluminum |
| Product Type | coffee brewer |
| Safety and Compliance | ETL, NSF |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 1090 watts |
| Vendor Name | Hamilton Beach |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 022333451007 |
| Shipping Origin | 38654 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 12.1 cm |
| Item Height | 24.4 cm |
| Item Depth | 8.9 cm |
| Item Weight | 8.3 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Coffee Maker / Brewer Urn |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









