To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 40 oz. |
|---|---|
| Color | clear |
| Diameter | 4.5" dia |
| Features | with lid |
| Height | 12-1/2" |
| Material | glass, stainless steel |
| Product Type | decanter |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 15845755060 |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Height | 12.5 cm |
| Item Weight | 1.9 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Decanter Carafe |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









