To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 5.2 Amps |
|---|---|
| Area | 72" W x 29-7/8" D x 52" H |
| Color | gray |
| Compressor Style | self-contained |
| Control Type | electronic |
| Depth | 29-7/8" |
| Door Type | glass doors, sliding doors |
| Features | LED lighting |
| Height | 52" |
| Horsepower | 1/3 HP |
| Material | glass, steel |
| Number of Doors | 2 doors |
| Number of Shelves | 4 shelves |
| Product Type | bakery display |
| Refrigeration | refrigerated |
| Style | curved |
| Voltage | 115v |
| Volume | 24.0 cu. ft. |
| Width | 72" |
| Vendor Name | Fogel |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 191243815 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 72 cm |
| Item Height | 52 cm |
| Item Depth | 29.88 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Display Case, Refrigerated Deli |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









