To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 17.75"W x 15.5"L, 2"W x 30"L x 38.75"H, 30"W x 30"D x 28"H |
|---|---|
| Capacity | 300 lb. weight capacity |
| Color | black |
| Depth | 30 |
| Features | stackable, with Arms |
| Height | 28", 38.75", bar height |
| Length | 15.5", 30" |
| Product Type | table and chair sets |
| Shape | round, square |
| Style | folding |
| Width | 17.75", 2", 30" |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 889142087762 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 17.75 cm |
| Item Height | 28 cm |
| Item Depth | 30 cm |
| Item Length | 15.5 |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Indoor Outdoor Sets |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









