To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 17.25"W x 17"L, 2"W x 28"D x 38"H, 28"W x 28"D x 28"H |
|---|---|
| Capacity | 300 lb. weight capacity |
| Color | white |
| Depth | 28" |
| Features | stackable, with Arms |
| Height | 28", 38", bar height |
| Length | 17" |
| Product Type | table and chair sets |
| Shape | round, square |
| Style | folding |
| Width | 17.25", 2", 28 |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 889142078388 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 17.25 cm |
| Item Height | 28 cm |
| Item Depth | 28 cm |
| Item Length | 17 |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Indoor Outdoor Sets |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









