To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 27.75"W x 27.75"D x 29"H |
|---|---|
| Capacity | 500 lb. weight capacity |
| Color | silver |
| Depth | 27.75" |
| Features | stackable, with Arms |
| Height | 29" |
| Material | galvanized steel |
| Product Type | table and chair sets |
| Shape | square |
| Style | bistro |
| Thickness | 2" |
| Width | 27.75" |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 889142024842 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 27.75 cm |
| Item Height | 29 cm |
| Item Depth | 27.75 cm |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Indoor Outdoor Sets |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









