To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 22"W x 34"D x 5.5"H |
|---|---|
| Capacity | 352 lb. weight capacity |
| Color | black |
| Depth | 34" |
| Design | portable |
| Height | 5.5" |
| Material | powder coated steel |
| Product Type | patio chairs |
| Style | folding |
| Thickness | 19 gauge |
| Width | 22" |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 196861102646 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 22 cm |
| Item Height | 5.5 cm |
| Item Depth | 34 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Patio Chairs |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









