To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 72-3/8"W x 30-3/8"D x 25-1/4"H |
|---|---|
| Capacity | 1500 lbs weight capacity |
| Color | white |
| Depth | 30-3/8" |
| Features | adjustable feet, adjustable undershelf |
| Height | 25-1/4" |
| Legs | galvanized |
| Material | stainless steel |
| Product Type | equipment stand |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 72-3/8" |
| Vendor Name | Eagle Group |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 199388903 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 72.38 cm |
| Item Height | 25.25 cm |
| Item Depth | 30.38 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment Stand, for Countertop Cooking |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









