To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 36"W x 42"D x 14"H |
|---|---|
| Color | clear |
| Depth | 42 |
| Design | stationary |
| Height | 14" |
| Material | polycarbonate, stainless steel |
| Number of Tiers | 1-tier |
| Product Type | sneeze guard |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 36" |
| Vendor Name | Eagle Group |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 199388903 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 cm |
| Item Height | 14 cm |
| Item Depth | 42 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Sneeze Guard, Stationary |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









