To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 100"W x 20"D x 18"H, 16" x 2", 3/16" x 2" |
|---|---|
| Depth | 20 |
| Design | triple-bar design |
| Height | 18" |
| Installation Type | ceiling mount |
| Material | stainless steel |
| Product Type | pot rack |
| Width | 100" |
| Vendor Name | Eagle Group |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 199388903 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 100 cm |
| Item Height | 18 cm |
| Item Depth | 20 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Pot Rack, Ceiling Hung |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









